Prokuplje na dlanu

Спорт

ДРАМА НА СТАДИОНУ

Објављено: 04.06.2018 u 11:23 | Аутор: Biljana Roganović 2 коментар(a) ДРАМА НА СТАДИОНУ
Пораз, фото:Прокупље на длану

У последњем колу зоне Запад фудбалери “Топличанина“ пред више од 2. 500 навијача угостили су екипу “СФС Борац“ из Параћина. Изгледало је, због атмосфере, као да се игра дерби између “Црвене Звезде“и “Партизана“, а не дерби Зоне Запад. Да је ова утакмица била од великог значаја говори податак да је на трибинама стадиона виђен и председник Фудбалског савеза Региона Источна Србија.

.

Терен одличан за игру, стадион испуњен до последњег места, све услове су Прокупчани имали али су ипак кикснули. Може се рећи да су домаћи играчи били комплетни, у тиму није био бивши капитен Владимир Пауновић због повреде као и Предраг Младеновић који се дуго опоравља од повреде скочног зглоба. Гости су од првог минута показали да у Прокупље нису дошли да се бране већ по 3 бода. У 20. минуту утакмице Цветковић шаље ниску лопту по земљи Лазаревићу који пада у шеснаестерцу и судија досуђује пенал на велико одушевљење навијача Прокупља. Лука Пауновић узима лопту у руке, шутира али голман Остојић брани. Велику шансу је тада пропустио “Топличанин“ али публика и даље пружа максималну подршку својима. Све до пенала прокупачки фудбалери су били бољи на терену, а после казненог ударца се ситуација променила па су иницијативу преузели Параћинци. У 30. минуту велика грешка домаћих: лопту назад враћа Марковић, али искусни Цонић све то прати и сече ову лопту , излази испред голмана Глиговића и у стилу врсних стрелаца шаље лопту у супротан угао за 1:0.

Мук на стадиону после вођства Параћинаца. После гола Параћинци су погодили и стативу. Пре одласка у свлачионицу Велимир Станковић је имао прилику за своју екипу, али се спетљао испред голмана Остојића и гостујући играчи су га изблокирали. Овим резултатом се отишло на одмор. У другом полувремену Прокупчани нису успели да се повежу и спусте лопту на земљу. Покушавали су дугим лоптама које су гостујући штопери лагано избацивали из свог простора. Главни арбитар овог меча је у 84. минуту оставио госте са десеторицом због приговора и другог жутог картона јединог стрелца на овој утакмици Цонића. Најбољу прилику у 85. минуту пропустио је Лука Пауновић који је из једне гужве са 5 метара шутирао преко гола. Играо се 95. минут када је Станојевић ушао у противнички шеснестерац и пао, а судија досудио други пенал за домаћина на утакмици.

После овога су гостујући играчи незадовољни судијском одлуком насрнули на судију и физички се обрачунали са њим. Створила се гужва испред гола гостију, па су на терен улетели и чланови управе клуба и обезбеђење. Прекид је трајао дуже од 5 минута, а онда је судија показао црвене картоне најбурнијим играчима гостију и наставио утакмицу. Одговорност је преузео Марко Поповић, али и његов шут је одбранио јунак ове утакмице Остојић. Након овога судија свира крај утакмице и гости славе.

Овим је Остојић угасио све наде Прокупчана и играчима не преостаје ништа друго већ да жале за пропуштеним шансама и два неискоришћена казнена ударца. Прокупчанима је требао само бод на овој утакмици или један гол, али једноставно нису имали среће. По многима гости су гинули 95 минута и борили се за сваку лопту на овој утакмици и заслужено славили у Прокупљу.

Топличанин је наступио у следећем саставу : 4,3,3

Глиговић,Станојевић,Коцић,Л.Пауновић,Марковић(60“Агатоновић),Стојковић(80“Ј.Јовановић) ,Поповић,Ч.Пауновић ,Цветковић(65“Бабовић),Станковић,Лазаревић.