Prokuplje na dlanu

Спорт

ФУДБАЛЕРИ „ТОПЛИЧАНИН“ ЗАУСТАВЉЕНИ У ПОЛУФИНАЛУ

Објављено: 10.08.2017 u 18:11 | Аутор: Biljana Roganović 12 коменатар(a) ФУДБАЛЕРИ „ТОПЛИЧАНИН“ ЗАУСТАВЉЕНИ У ПОЛУФИНАЛУ
Овога пута пораз! Фото:Прокупље на длану, архива

На тешком гостовању, након дугог исцрпљујућег путовања од два и по сата и по ванредним условима за игру играчи ФК „Топличанин“ поражени су у Бољевцу високим резултатом 4:0. У првом полувремену прокупачки фудбалери су за пет минута примили два гола и то у 40. минуту и у 45. минуту што их је тотално дотукло и обесхрабрило.

Први гол играчи домаће екипе постигли су из сумњиве ситуације, јер је играч који је постигао погодак био у недозвољеној позицији, а помоћни судија ништа није сигнализирао. Други је пао после пада концентрације одбрамбених играча. Овим је питање победника било решено већ у првом полувремену. Прокупчани су у првом полувремену три пута запретили, али шутеви Младеновића, Лазаревића и Стојковића нису успели да заврше у мрежи.

У другом полувремену наставља се агонија за фудбалере из Прокупља. До 60. минута гости су имали благу иницијитиву и преко Лазаревића су покушали у два наврата да угрозе гол противника али су играчи Ртња успели да се одбране и сачувају нулу. У 70. минуту после брзе контре домаћин је повео са 3:0 да би серију голова играчи „Ртња“ затворили у надокнади времена.

Фудбалери су овим поразом завршили такмичење у КУП, али оно најважније почиње за мало више од недељу дана, а то је Лига. Надају се да ће из овог пораза извући лекцију и да ће много озбиљније ући у првенство и у дерби утакмицу првог кола зоне Запад која се игра у Брусу 19. августа од 17 часова.