Prokuplje na dlanu

Спорт

КАПИТЕН И ТРЕНЕР ЗАВРШИЛИ У ПОЛИЦИЈИ

Објављено: 22.10.2017 u 23:36 | Аутор: Biljana Roganović 15 коменатар(a) КАПИТЕН И ТРЕНЕР ЗАВРШИЛИ У ПОЛИЦИЈИ
ОФК "Топличанин" , фото: архива

Фудбалска утакмица у Блацу између ОФК “Топличанин” из Прокупља и ФК “Јастребац” из Блаца завршена полицијском интервенцијом, а тренер и капитен “Топличанина” завршили су у полицији. Наиме, група навијача блачког “Јастребца” напала еј играче “Топличанина” који су након одлуке судије да им се доделе црени картони кренули ка свлачионици. Летеле су флаше, а капитен и тренер у покушају да одбране играче на крају су морали у полицију, да дају изјаве. Овај хаосу настао еј на самом крају утакмице која је завршена резултатом 2: 2.

Овај дерби ће се, иако су постојали сви услови да буде фер утакмица, памтити и по пристрасности судија, што је можда и била кап која је прелила чашу.

Трибине су биле препуне, виђено је пуно голова и веома лепих потеза , али и неспортских потеза углавном од стране главног арбитра ове утакмице као и његових помоћника.

Прву шансу на мечу није искористио Предраг Младеновић који је већ у првом минуту после проигравања Владимира Пауновића силовито шутирао, али је голман Спалевић избацио лопту у корнер. Прокупчани су углавном више чували лопту у свом поседу, али у 40. минуту уследио је хладан туш за госте, Стефановић је искористио непажњу одбране и довео домаћу екипу у вођство.

У другом полувремену „Топличанин“ већ на почетку постиже гол, али први помоћник подиже заставицу и главни судија Душан Марек из Лесковца досуђује офсајд. Гости су наставили са константним притиском и то се исплатило у два наврата. Прво је Лука Пауновић после корнера главом погодио мрежу, а након тога, 5 минута касније и Чедомир Пауновић такође главом погађа за вођство гостију. Ближио се 90. минут, кад су сви помислили да је питање победника решено, али је главни судија закувао ову утакмицу тако што је прво без разлога продужио утакмицу више од 5 минута, а након тога у задњим тренуцима меча досудио непостојећи казнени ударац за домаће.

Ту је настао прекид који је трајао око 5 минута, јер су након ове неправде сви играчи „Топличанина“ скочили на судију у потрази за правдом. Он се ни ту није зауставио, већ је показао црвене картоне Владимиру Пауновићу и тренеру Александру Јовићу. Агонија се наставила за искључене чланове гостујуће екипе, јер су при одласку у свлачионицу навијачи „Јастрепца“ насрнули на њих. Настао тотални хаос и после овог инцидента су тренер и капитен „Топличанина“ завршили у полицији. Стефановић је из пенала био сигуран и овим резултатом је завршена утакмица. Стање на табели се и након овог ремија није много променило, јер су Прокупчани и даље први на табели, али са мањом бодовном разликом која сада износи 2 бода у односу на „Копаоник“ који их прати у стопу.

Следећу утакмицу „Топличанин“ игра на свом терену у суботу 28. октобра против екипе „Слоге“ из Ћићевца у 14:30.