Prokuplje na dlanu

Спорт

ЛИДЕР НА ТАБЕЛИ

Објављено: 15.10.2017 u 23:51 | Аутор: Biljana Roganović 1 коменатар(a) ЛИДЕР НА ТАБЕЛИ
За сада им одлично иде! Фото: Прокупље на длану, архива

У деветом колу зоне Запад фудбалери „Топличанина“ су у неизвесној утакмици у Мијатовцу савладали домаћу екипу са 2:0.

Прво полувреме је завршено без голова. Домаћи играчи су жустро и у појединим тренуцима превише оштро улазили у дуеле са гостујућим играчима ставивши им до знања ко је домаћин на овој утакмици. Било је пар прилика на обе стране у првом полувремену, али су мреже мировале. Најбољу шансу пропустио Немања Стојановић када је у 35. минуту шутирао у голмана гостујуће екипе, а поред њега запретио је и Душан Марковић чији је ударац из велике даљине такође био заустављен. Домаћин је углавном претио из прекида , али је голман Глиговић покупио све лопте у његовом простору.

У другом полувремену Прокупчани су кренули агресивније ка противничком голу и то се исплатило. Најпре је после досуђеног једанаестерца Лука Пауновић био сигуран са беле тачке, а убрзо после тога је и резервиста Предраг Младеновић успео да се најбоље снађе у противничком шеснаестерцу после корнера и смести лопту иза леђа голмана домаће екипе.

Треба напоменути да је екипа „Копаоника“ из Бруса изгубила данас утакмицу у Ракитову, па је сада бодовна предност „Топличанина“ 4 бода.

Следећу утакмицу лидер на табели игра у Блацу у недељу 22. октобра против екипе „Јастрепца“ из Блаца од 15 часова.