Prokuplje na dlanu

Спорт

НЕРЕШЕНО У ДЕРБИЈУ

Објављено: 05.11.2018 u 15:49 | Аутор: Biljana Roganović 0 коментар(a) НЕРЕШЕНО У ДЕРБИЈУ
На терену, фото:Прокупље на длану

У 12. колу Зоне Запад фудбалери “Топличанина“ састали су се и поделили бодове у дерби утакмици са екипом “Жупе“ из Александровца. Утакмица је завршена најнепопуларнијим резултатом у фудбалу , али су играчи на обе стране својом борбом и залагањем на терену оправдали очекивања дербија.

Домаћин је могао већ у 10. минуту да поведе , али је у ситуацији 1 на 1 одлично одреаговао голман Новаковић и сачувао своју мрежу. Другу прилику домаћи играчи пропустили су после корнера када је лопту са гол линије избацио Стојић и спасао свог већ савладаног голмана. Након офанзиве домаћих која је трајала двадесетак минута и гости су запретили најпре преко Луке Милићевића који је упослио Антанасковића ,а овај са 5м није успео да убаци лопту у празан гол. После ове пропуштене шансе шутирао је и Лука Пауновић ,али је лопта прохујала поред стативе ван гола. Гости су имали и 2 изгледне шансе из слободних удараца али су извођачи “слободњака“ шутирали у живи зид.У другом полувремену виђено је још више борбе ,али су мреже и даље мировале све до 70. минута када је центарфор домаћих пребацио Новаковић, а помоћни судија подигао заставицу и поништио гол што је изазвало негодовање домаћих играча и публике. Покушали су домаћи да и у задњем минуту утакмице изнуде пенал ,али је судија само одмахнуо руком и последњим звиждуком на овој утакмици означио крај утакмице. На табели је “Косаница“ и даље прва и то са 2 бода предности у односу на плаво-беле и“Жупу“ 6 бодова.

Топличанин је наступио у следећем саставу : 4,4,3

Новаковић,Агатоновић,В.Пауновић,Стојић ,Веселиновић,Л.Пауновић,Стаменковић, Милићевић,Митровић(73“Марковић), Бабовић(62“Станковић),Антанасковић(90“Радевић).

Следећу утакмицу “Топличанин“ игра у недељу 10. новембра на свом стадиону против екипе “Косанице“ у дерби утакмици 13. кола Зоне Запад.

Овом приликом апелујемо на све љубитеље клуба и навијаче да у недељу дођу у што већем броју како бисмо подржали и помогли плаво-беле да после овог кола избију опет на прво место табеле Зоне Запад.