Prokuplje na dlanu

Спорт

ОДРЖАЛИ ЧАС СРПСКОЛИГАШИМА

Објављено: 19.02.2018 u 09:05 | Аутор: Biljana Roganović 1 коментар(a) ОДРЖАЛИ ЧАС СРПСКОЛИГАШИМА
Победили на домаћем терену, фото:Прокуљпе на длану,архива

У суботу 18. фебруара на стадиону крај Топлице фудбалери “Топличанина“ угостили су “Јединство“ из Бошњаца, другопласирану екипу на табели Српске лиге Исток и успели да тријумфују минималним резултатом.

У првом полувремену изгледало је у појединим тренуцима као да се играло у Бошњацу, а не у Прокупљу због већег поседа лопте у својим ногама и због већег броја шанси. Поред овог пред крај првог полувремена Цветковић је сам изашао испред голмана гостију, али је шутирао поред стативе и то је била једина прилика у првом делу утакмице када је домаћин угрозио гостујућу екипу. У другом полувремену тренер Јовић је освежио тим и то се исплатило. Прокупчани су окренули утакмицу и били много бољи противник у другом ређајући шансе једну за другом. После корнера у 61. минуту Младеновић одлично шутира главом и када су сви лопту видели у гол један гостујући играч избацује лопту са гол линије и спашава свој гол. У најбољој акцији на утакмици Владимир Пауновић одлично продире по левој страни и још боље центрира, на лопту натрчава Младеновић и главом у свом стилу са пенала погађа пречку. После уздрмане пречке Бабовић је имао добру шансу, али је шутирао у голмана као и Младеновић кога је одлично проиграо Лазаревић. У 85.минуту сличан продор капитена по левој страни који и овог пута проналази Младеновића који шутира поред стативе. Није хтело Младеновића на овој утакмици који је био константна опасност по гол противника, али све оно што он није успео, успео је штопер Коцић из корнера у 88. минуту утакмице после лоше процене голмана гостију.

Топличанин је наступио у следећем саставу : 3,5,2 Новаковић, Л. Пауновић,Коцић,Н. Марковић, В. Пауновић, М. Станковић, Поповић, Стојковић, Н. Јовановић , Цветковић, В. Станковић.

У другом полувремену ушли су : Младеновић, Бабовић, Лазаревић, Арсић, Стаменковић, Агатоновић, Ј. Јовановић и Глиговић.

Следећу утакмицу “Топличанин“ игра у среду 21. фебруара против “Синђелића“ из Ниша.