Prokuplje na dlanu

Спорт

ОСВЕТИЛИ СЕ ЗА ПОРАЗ ИЗ КУП

Објављено: 13.05.2018 u 23:07 | Аутор: Biljana Roganović 2 коментар(a) ОСВЕТИЛИ СЕ ЗА ПОРАЗ ИЗ КУП
ОФК

После ране елиминације из Купа од екипе “Јастребац“ из Блаца, доста се спекулисало о утакмици 25. кола. Много су пред овај меч били песимисти из тог разлога што се ова два противника сусрећу два пута за мање од недељу дана. Ипак, ОФК „Топличанин“ је завршио утакмицу резултетом 3: 2.

Терен травнат,видно обележен,временски услови идеални за игру и препун стадион гледалаца. Играо се 5. минут када је гостујући центарфор Стефановић изашао сам испред голмана Глиговића , али се на срећу домаћих играча спетљао и пао на траву. Прокупчани су имали иницијативу, ређале су се шансе и у 20. минуту Цветковић продире по десној страни и шаље повратну лопту Станковићу коме није било тешко да лопту смести у гол за 1:0 и велико одушевљење домаћих навијача. Прво полувреме је завршено овим резултатом 1:0.

На почетку другог полувремена већ у 55. минуту домаћи фудбалери повећавају предност на 2:0 после аутогола Стојића. После овог Цветковић је погодио стативу и пречку, а после њега и Станковић такође пречку , али лопта неће у гол. Доста шанси су пропустили Прокупчани и након тога уследила је казна. Најбољи стелац лиге Стефановић успева да за три минута постигне 2 гола (75. минут и 78. минуту) и унесе немир у екипи “Топличанина“. Играо се 80. минут када је Агатоновић идеално прошао по десној страни и поновио проигравање из 20. минута , а егзекутор је опет био Станковић.Након овог гола предост “Топличанина“ могао је да повећа Стојковић , али је он шутирао у голмана Спаловића. Утакмица је завршена 3:2 у корист домаћина.

Следеће коло прокупчани играју против екипе “Слоге“из Ћићевца на гостовању у од 17:00 часова.

Топличанин је наступио у следећем саставу : 4,3,3

Глиговић,Станојевић,Коцић,Л.Пауновић,В.Пауновић,Стојковић,Поповић,Ч.Пауновић (90”Стаменковић),Цветковић(85“Бабовић),Станковић,Лазаревић(75“Агатоновић))

ПРОМЕНЕ У КЛУБУ,КАО КАЗНА

Из поузданих извора сазнајемо да је после пораза у Куршумлији дошло до неких промена у тиму ОФК „Топличанин“.

Први је настрадао капитен Владимир Пауновић коме је тренер Александар Јовић скинуо траку. Нови капитен је Лука Пауновић. Поред бившег капитена и сви играчи су кажњени финансијски због фамозне КУП утакмице. Да се подсетимо само да су Прокучани на тој утакмици водили са 2:0 до 89. минута, а онда су за 2 минута примили 2 гола и после тога нису имали среће у извођењу једанаестераца па су КУП такмичење напустили већ у првој утакмици што се никада није десило у историји клуба.