Prokuplje na dlanu

Спорт

ПОБЕДА У ДЕРБИЈУ

Објављено: 11.03.2018 u 15:58 | Аутор: Biljana Roganović 1 коментар(a) ПОБЕДА У ДЕРБИЈУ
Домаин терен и спремност донели победу, фото:Прокуљпе на длану, архива

Пред око 1. 000 гледалца на стадиону крај Топлице фудбалери „Топличанина“ савладали су директног конкурента за прво место, екипу “Копаоника“ из Бруса 3:1 (2:0) . Већ од првог минута Прокупчани су наметнули свој ритам ређајући шансе пред голом гостију. У 35. минуту центаршут по земљи упутио је Цветковић лопту су промашили и Станковић и Јовановић, али није и штопер Лука Пауновић који је успео да погоди мрежу и донесе предност својој екипи. Играо се 42. минут када је неуморни Агатоновић истрчао контру и убацио лопту у противнички шеснаестерац, лопта се одбила до Цветковића који се најбоље снашао и сместио је у мрежу за 2:0 .

Овим резултатом се отишло на одмор. У другом полувремену после грешке капитена Пауновића, гости преко искусног Даниловића смањују предност прелепим шутем са 20 метара. Домаћин је после овога кренуо још жустрије ка голу противника и то се исплатило. После убацивања лопте у игру из корнера на другој стативи најбоље се снашао Л. Пауновић који је својим другим голом на овој утакмици поставио коначан резултат меча. Гости су од самог старта прихватили инфериорну улогу на овој утакмици због њихове физичке неприпремљености. Штедели су снагу, али то није уродило плодом.

Овом победом Прокупчани се тренутно налазе на првом месту са утакмицом више у односу на “СФС Борац“ из Параћина који данас игра у Рековцу. Следеће коло играју у недељу 18. марта у Почековини.

Топличанин је наступио у следећем саставу : 4,2,3,1

Глиговић, , Агатоновић,.В.Пауновић,Л.Пауновић,Коцић ,Д.Марковић,Бабовић(65“Милићевић),Н.Јовановић(73“Ч.Пауновић),Лазаревић,Цветковић,В.Станковић(65“Младеновић).