Prokuplje na dlanu

Спорт

ПОРАЗ У МИЈАТОВЦУ

Објављено: 08.10.2018 u 12:36 | Аутор: Biljana Roganović 4 коментар(a) ПОРАЗ У МИЈАТОВЦУ
На терену, фото:Прокупље на длану

У 8.колу Зоне Запад фудбалере “Топличанина“угостила је екипа “Јединства“ из Мијатовца која је славила против лидера на табели резултатом 2:1(2:0). Према речима играча и управе Прокупчана ово је један од терена који не задовољава услове за одигравање утакмица општинске лиге а камо ли неки озбиљнији ранг такмичења.

Терен нераван,валовит,тврд и без траве. Утакмица је почела строго на време , а гости су запретили већ у првом минуту утакмице шутем Бабовића из даљине. Исти играч је након 10. минута опет имао прилику да угрози гол домаћина али је његов лоб завршио поред стативе. Играо се 15. минут када су домаћи играчи упутили центаршут у казнени простор Прокупчана, Радуловић је неспретно реаговао и лопта је завршила иза леђа голмана Новаковића, капитена на овој утакмици. Након овог аутогола 2 пута заредом шутирао је Марковић из даљине али високо изнад гола. Гостујућим играчима је требало пуно времена да се опораве од раног кикса , а уследио је нови када је Веселиновић послао кратку лопту Новаковићу коју је пресеко један домаћи играч и удвостручио предност. Овим резултатом се отишло на полувреме.

У другом полувремену “Топличанин“ је имао иницијативу и углавном се играло на половини Мијатовчана. У 70. минуту утакмице после центаршута Милићевића лопту у гол из једне гужве сместио је Митровић. Прилику да постигне погодак имао је и Лука Пауновић главом, али је његов шут завршио у голманове руке. Исти играч успео је да постигне погодак у 86. минуту али је поништен због офсајд позиције. Последњу зрелу шансу на утакмици створили су Прокупчани после контранапада када су у напад кренула 4 гостујућа на 2 домаћа играча ,али је ову акцију прекинуо судија због друге лопте на терену коју је убацио редар.Ово је изазвало негодовање гостију и прекид који је трајао дуже од 5 минута јер је дошло и до физичког обрачуна играча ,а најгоре је прошао Милићевић који је у овој гужви зарадио камен у потиљак од навијача домаће екипе. Судија је убрзо примирио играче и одсвирао последњи звиждук на овом мечу. На путу до свлачионице опет је дошло до кошкања играча али је све ипак протекло без већих инцидената. Домаћин је из 2 једине шансе на мечу успео да слави победом док је гостима остало само да жале за пропуштеним приликама и киксевима своје одбране.

Топличанин је наступио у следећем саставу : 4,4,3

Новаковић,Агатоновић,Радуловић(46“Антанасковић),Стојић ,Веселиновић,Бабовић,Стаменковић, Милићевић,Митровић, Станковић,Марковић(65“Л.Пауновић).

Следећу утакмицу “Топличанин“ игра у недељу 14.октобра на свом терену против екипе “Левача“из Рековца.