Prokuplje na dlanu

Спорт

ПРОКОЦКАЛИ ПРВО МЕСТО

Објављено: 26.11.2017 u 10:51 | Аутор: Biljana Roganović 0 коменатар(a) ПРОКОЦКАЛИ ПРВО МЕСТО
ФК "Топличанин" на терену, фото:архива

У последњем колу прве полусезоне зоне Запад , фудбалери „Топличанина“ су ремизирали на свом терену са екипом „Косанице“ из Куршумлије 1:1. Овим ремијем су прилично закомпликовали стање на табели и угрозили свој статус ,а да ли ће остати и даље на првом месту о томе ће одлучивати други тo jest “Копаоник“ у Мијатовцу и “СФС Борац“ у Ћићевцу.

Прокупчани су од самог старта кренули са бледом игром и без изгледних шанси у првом полувремену и након тога уследила је казна за лошу игру и аутогол после прекида у 35. минуту утакмице. Куршумличани су на овој утакмици својом дефанзивном игром показали да су у Прокупље дошли по бод. Незадовољан резултатом тренер Јовић одмах на полувремену врши 2 измене и у игру улазе Младеновић и Малетић. Домаћин је у другом полувремену кренуо са доста агресивнијом игром и жељом, па је све више стезао обруч око гостујућег гола, али безуспешно. У 65. минуту у гостујућем шеснаестерцу пада Иван Каличанин, али судија одмахује руком и не зауставља игру. Након овога пуно играча домаће екипе су насрнула на судију, али он није хтео да промени одлуку. Играо се 76. минут када је Стојковић упутио центаршут са десне стране на другу стативу, а на лопту је налетео голгетер Предраг Младеновић који је морао да се баци и у ваздуху матира одличног голмана Шејића. После овог прелепог поготка вратила се нада прокупачким фудбалерима и домаћи су још жустрије кренули према противничком голу.

Изведена су још 3 корнера након овога, али резултат је остао непромењен. У 90. минуту после проигравања Пауновића шутира Младеновић са 25 метара, али не погађа оквир гола. Након последњег судијског звиждука гостујући играчи скачу и славе као да су победили, а домаћи играчи напуштају терен погнуте главе.Статистика је и овог пута показала да “Топличанин“ лоше игра против екипа из Топличког округа и укупно су Прокупчани у овим утакмицама изгубили 6 бодова.

“Топличанин“ је на овој утакмици наступио у следећем саставу : 1. Новаковић, 2. Агатоновић, 3. Арсић (46“15. Малетић),4.Радевић(70“18.Стаменковић),5. Л .Пауновић, 6. Марковић, 7. Лазаревић, 8. Стојковић, 9. Каличанин, 10.Ч. Пауновић, 11. Станковић (46“17. Младеновић).