Prokuplje na dlanu

Спорт

ПРВА ТРИ БОДА У ОВОЈ СЕЗОНИ

Објављено: 26.08.2017 u 20:59 | Аутор: Biljana Roganović 1 коменатар(a) ПРВА ТРИ БОДА У ОВОЈ СЕЗОНИ
Победа на домаћем терену, фото: Прокупље на длану

После ремизирања у Брусу фудбалери „Топличанина“ су данас на свом терену победили екипу „Пољопривредника“из Почековине резултатом 2:0. Голове за „Топличанин“ постигли су Дејан Лазаревић у 5. минуту главом и Немања Стојановић у 76, минуту после ударца по земљи са 12 метара.

Прокупчани су током целе утакмице, имали иницијативу и стварали пуно шанси, али је и поред тога резултат остао непромењен. У нападу се осетила слабост "Топличанин" јер је на претходној утакмици у Брусу предраг Младеновић зарадио повреду. Гости су у 40. минуту преко Васића успели да уздрмају пречку домаћина, али лопта није успела да заврши у мрежи голмана Глиговића. Најбољу шансу за домаће промашио је Немања Стојановић у 44. минуту када са два метара није успео да погоди гол гостију, али се касније голом искупио за овај промашај. Поред њега шансу да се упишу у стрелце пропустили су Чедомир Пауновић, Иван Каличанин и Душан Марковић. Гостујући фудбалери су се углавном бранили на својој половини терена и ретко кад су прелазили противничку половину. Они су цело друго полувреме одиграли са 10 играча због повреде једног од њихових играча.

Следеће коло „Топличанин“ игра на врућем терену у Ракитову против екипе „Лугомира“ у недељу 2. септембра од 16 часова.