У мору оних појава које сметају становницима Прокупља је и прекорачење радног времена одређених кафића у граду, односно гласна музика која се из њих чује. Читалац сајта нам је скренуо пажњу на тај проблем. Он тврди да је музика у одређеним локалнима прегласна после поноћи, а ми његово писмо преносимо у целости. Због аутентичности, не одговарамо за евентуалне грешке у њему.
„ Прво зелим да Вас похвалим због тема које обрађујете на Вашем сајту. Међутим, жалосно је да се институције и одговорна лица у овом граду не баве својим послом, већ се проблеми у свакодневном животу грађана покушавају решавати на овај начин. Због једног таквог проблема сада пишем. То је проблем који постоји годинама.
Наиме, живим у центру града у улици Ратка Павловића. Наизглед леп крај. И у суштини и јесте.
Осим у вечерњим часовима. Имамо ту несрећу да се у непосредној близини налазе два "угоститељска" објекта. И они ником не би сметали, да регуларно врше своју делатност и не сметају грађанима који живе у близини. Колико ми је познато, на нивоу града односно Општине постоји прописано радно време угоститељских објеката као и тачно време до када се може пустати гласна музика.Ваљда је то до 24 цаса, а петком и суботом до 01. У мом комшилуку то правило не постоји.
Овде је небитно да ли је уторак или субота. Бука је несносна. До раних јутарњих часова.
На страну то што је репертоар катастрофалан (укуси су различити) и што назови музичари и певачи свој посао лоше раде ( људи се само труде да поштено несто зараде), проблем је у томе што никада не знате када це се све завршити. То искључиво зависи од власника и његових гостију, колико су спремни да те ноћи шенлуче. А ми становници овог дела града имамо утисак као да нам је звучник на прозору. И тако све то траје годинама. Немате мира ако вам дођу гости, ако желите да спавате или ако радите нешто. Раније су на репертоару редовно биле и туче у главној и околним улицама, али да будем искрен, сада их је знатно мање.
Прокупље је мало место и наравно да свуда имам познанике и пријатеље. Питао сам људе из полиције, из Општине као и из Прекршајног суда како да се овај проблем реши. И утисак је да нема воље ни жеље. Као да проблем не постоји. Свако од њих кривицу сваљује на неку другу институцију да тамо "шкрипи".
Ето предлога за истраживање и за један текст о овом проблему.
Надам се да ћете нам тако помоћи. Медијска пажња је једино што нам преостаје.
С постовањем,
становник центра града“ .
Е па драги читаоче, раније у неколико наврата смо и то истраживали, јер није први пут да се неко обрати са тим проблемом. У једној констатацији сте у праву, сви пребацују лопту на другог. То је један зачаран круг, који тешко да има воље да се прекине. Жао ми је, али мислим да ће се решење вашег проблема оставити за неко друго време, сада нико не показује вољу да се крене са тим.
Коментари објављени на сајту prokupljenadlanu.rs не одражавају став власника и уредништва, као ни корисника сајта. Ставови објављени у текстовима појединих аутора такође нису нужно ни ставови редакције, тако да не сносимо одговорност за штету насталу другом кориснику или трећој особи због кршења ових Услова и правила коментарисања.
Строго су забрањени: говор мржње, увреде на националној, расној или полној основи и псовке, директне претње другим корисницима, ауторима новинарског текста и/или члановима редакције, постављање садржаја и линкова порнографског, политички екстремног, увредљивог садржаја, оглашавање и постављање линкова чија сврха није давање додатаних информација везаних за текст.
Строго је забрањено и лажно представљање, тј. остављање лажних података у пољима за слање коментара. Коментари који су написани великим словима неће бити одобрени.
Редакција сајта задржава право да не одобри коментаре који не поштују горе наведене услове.