Због немилих догађаја у Основној школи“Владислав Рибникар“ и општини Младеновац, у циљу заштите деце и малолетних лица као најосетљивије категорије становништва и заштите свих грађана Србије, у основним и средњим школама у Србији појачано је присуство полиције. Такође, покренута је акција добровољне предаје нелегалног оружја, која траје до 8. јуна. У том периоду, без икаквих правних консеквенци, сви грађани могу да предају оружје и муницију,
Тим поводом начелник Полицијске управе Ненад Каличанин је о спровођењу ових мера говорио на Телевизији „Мостнет“ и рекао да полицајци морају да све време, док траје настава буду у школама, и да је посебан акценат стављен на долазак и одлазак деце из школа, али и на школске одморе.
-У оквиру ових активности сарађујемо са директорима школа, са психолозима али према потребама укључије се и центар за социјални рад – рекао је Каличанин.
Он је нагласио да је и у ранијем периоду полиција имала превентивни рад, али сада планира активнију организују предавања, трибине, интерактивне радионице, а све са циљем подизања безбедносне културе деце и младих.
- Каличанин је родитељима поручио да је полиција ту да заштити безбедност деце и свих грађана. Он сматра да како би боље заштитили децу родитељи треба да остваре контролу профила деце на друштвеним мрежама, а такође је апеловао на све грађане да на својим профилима на мрежама не објављују непримерене и непроверене садржаје.
Објашњавајући позив Министарства унутрушњих послова грађанима који поседују нерегистровано оружје, муницију, експлозивне направе да их могу предати до 8. јуна, без било каквих последице, начелник ПУ Прокупље Ненад Каличанин је казао да ће полиција преузети оружје, а приликом предаје нелегалног оружја грађани не морају да се легитимишу, неће сносити кривичну одговорност, нити морају да доказују порекло оружија.
- Начелник Каличанин је навео да грађани могу да дођу у најближу полицијску станицу и предају нелегално оружје, али исто тако могу да позвову на 192 и полицијски службеници ће доћи на кућну адресу и преузети оружје.
-Грађани, до 8. јуна , поред тога што могу сами да донесу оружје, могу и да позову дежурну службу у сваком тренутку и ми ћемо доћи да га преузмемо на кућну адресу. Иста процедура важи и за оне који легално поседују оружје, а који не желе више да држе оружје – рекао је Каличанин и објаснио да уколико је оружје предмет оставинске расправе, породица треба најкасније до 45 дана од смрти власника преда то оружје на чување најближој полицијској станици које се ту чува до завршетка оставинског поступка.
Коментари објављени на сајту prokupljenadlanu.rs не одражавају став власника и уредништва, као ни корисника сајта. Ставови објављени у текстовима појединих аутора такође нису нужно ни ставови редакције, тако да не сносимо одговорност за штету насталу другом кориснику или трећој особи због кршења ових Услова и правила коментарисања.
Строго су забрањени: говор мржње, увреде на националној, расној или полној основи и псовке, директне претње другим корисницима, ауторима новинарског текста и/или члановима редакције, постављање садржаја и линкова порнографског, политички екстремног, увредљивог садржаја, оглашавање и постављање линкова чија сврха није давање додатаних информација везаних за текст.
Строго је забрањено и лажно представљање, тј. остављање лажних података у пољима за слање коментара. Коментари који су написани великим словима неће бити одобрени.
Редакција сајта задржава право да не одобри коментаре који не поштују горе наведене услове.