Годишњица великог страдања српског народа у злочиначкој операцији хрватске војске „Олуја“ биће обележена у Прокупљу, 4. августа, на дан када је са простора Хрватске протерано и убијено више стотина хиљада Срба.
У организацији Српске православне цркве и Градског одбора СУБНОР-а, у цркви Свети Прокопије у 18 сати служиће се помен жртвама „Олује“, током које је 1995. године из Хрватске протерано око 200. 000 Срба, док је настрадало око 1.200 цивила.
Позивају се грађани да у Цркви Свети Прокопије присуствују помену жртвама „Олује“ и обележавању дана сећања на велико страдање српског народа и највеће етничко чишћење на европском тлу.
Коментари објављени на сајту prokupljenadlanu.rs не одражавају став власника и уредништва, као ни корисника сајта. Ставови објављени у текстовима појединих аутора такође нису нужно ни ставови редакције, тако да не сносимо одговорност за штету насталу другом кориснику или трећој особи због кршења ових Услова и правила коментарисања.
Строго су забрањени: говор мржње, увреде на националној, расној или полној основи и псовке, директне претње другим корисницима, ауторима новинарског текста и/или члановима редакције, постављање садржаја и линкова порнографског, политички екстремног, увредљивог садржаја, оглашавање и постављање линкова чија сврха није давање додатаних информација везаних за текст.
Строго је забрањено и лажно представљање, тј. остављање лажних података у пољима за слање коментара. Коментари који су написани великим словима неће бити одобрени.
Редакција сајта задржава право да не одобри коментаре који не поштују горе наведене услове.