Отпад који се на реци Топлици код главног моста у Прокупљу таложи већ годинама и буквално се претворило у острво, могло би према најави надлежних на пролеће коначно да се очисти. За одржавање водотокова првог реда, у овом случају и реке Топлице задужено је предузеће „Србија воде“ и како смо добили обећање, требало би да се ова вештачка творевина склони ове године.
На ову ситуацију смо и раније упозоровали, чак и писали
https://prokupljenadlanu.rs/drustvo/ostrvo-je-leglo-zmija-i-zaraze-2787.htm
, али проблем није решен. И овога пута одлучили смо, на предлог читалаца да акуелизујемо исто питање, јер је острво све веће.
Тако смо преко локалне самоуправе успели да пробудимо пажњу надлежног предузећа и добили одговор да је одржавање реке Топлице редовна делатност и да ће конкретно овај проблем ући у оперативни план за ову годину. Већ од априла, може се очекивати да се острво отклони.
Највећи проблем је што нико сем надлежног предузећа не може да интервенише. Прошле године смо такође интервенисали и звали све редом службе, почевши од локалне самоуправе, преко предузећа "Јужна Морава 2" до удружења риболоваца. Сви знају за проблем, али су им кратке руке и немају ингеренције над тим пословима. Видећемо хоће ли се сада нешто променити....
Коментари објављени на сајту prokupljenadlanu.rs не одражавају став власника и уредништва, као ни корисника сајта. Ставови објављени у текстовима појединих аутора такође нису нужно ни ставови редакције, тако да не сносимо одговорност за штету насталу другом кориснику или трећој особи због кршења ових Услова и правила коментарисања.
Строго су забрањени: говор мржње, увреде на националној, расној или полној основи и псовке, директне претње другим корисницима, ауторима новинарског текста и/или члановима редакције, постављање садржаја и линкова порнографског, политички екстремног, увредљивог садржаја, оглашавање и постављање линкова чија сврха није давање додатаних информација везаних за текст.
Строго је забрањено и лажно представљање, тј. остављање лажних података у пољима за слање коментара. Коментари који су написани великим словима неће бити одобрени.
Редакција сајта задржава право да не одобри коментаре који не поштују горе наведене услове.