Општина Житорађа у наредних десет месеци стипендира десет студената са тариторије општине. Сваки добија месечно по 11. 000 динара.
Како је изјавио председник Општине Житорађа Иван Станојевић из локалног буџета за ову намену издвојено је 1, 2 милиона динара.
- Након конкурса који смо објавили, комисија је утврдила који студенти испуњавају услове за добијање ове стипендије. Сваког мeсеца од октобра ове, до јула наредне године они ће добијати стипендију и она је подстрек да наставе са добрим резултатима- казао је Станојевић.
На овај начин Житорађа мотивише студенте да постижу што боље резултате.
Коментари објављени на сајту prokupljenadlanu.rs не одражавају став власника и уредништва, као ни корисника сајта. Ставови објављени у текстовима појединих аутора такође нису нужно ни ставови редакције, тако да не сносимо одговорност за штету насталу другом кориснику или трећој особи због кршења ових Услова и правила коментарисања.
Строго су забрањени: говор мржње, увреде на националној, расној или полној основи и псовке, директне претње другим корисницима, ауторима новинарског текста и/или члановима редакције, постављање садржаја и линкова порнографског, политички екстремног, увредљивог садржаја, оглашавање и постављање линкова чија сврха није давање додатаних информација везаних за текст.
Строго је забрањено и лажно представљање, тј. остављање лажних података у пољима за слање коментара. Коментари који су написани великим словима неће бити одобрени.
Редакција сајта задржава право да не одобри коментаре који не поштују горе наведене услове.