Синоћ је код аустријског града Салзбург изгорео аутобус Тан турс из Куршумлије, власништво З. Бојовића. На срећу, нема повређених, а како преноси аустријски локални сајт Меркур, за сада није познато како је дошло до пожара.
- Необично је да се на таквом новом аутобусу десио овакав квар - рекао је извор из полиције за немачке медије.
Аутобус је саобраћао на линији Прокупље-Минхен, а до несреће је дошло у близини Салзбурга. Док су се возили према Минхену, путници су приметили мирис дима. О томе су одмах обавестили 34-годишњег возача аутобуса српског порекла. Возач је зауставио аутобус, али је у том тренутку ватра већ захватила предњи део возила.
У тренутку несреће у аутобусу је било 12 путника. На срећу, путници су на време евакуисани. На аутобусу је причињена огромна материјална штета која се процењује на око 200.000 евра, а возач је одвезен у оближњу болницу због тровања димом.
Ватру је гасило 11 ватрогасних возила и 50 ватрогасаца, а шлеп служба одвукла је изгорелу олупину са ауто-пута. Због гашења пожара ауто-пут А8 је био затворен до 0:30 сати.
Извор: Меркур
Коментари објављени на сајту prokupljenadlanu.rs не одражавају став власника и уредништва, као ни корисника сајта. Ставови објављени у текстовима појединих аутора такође нису нужно ни ставови редакције, тако да не сносимо одговорност за штету насталу другом кориснику или трећој особи због кршења ових Услова и правила коментарисања.
Строго су забрањени: говор мржње, увреде на националној, расној или полној основи и псовке, директне претње другим корисницима, ауторима новинарског текста и/или члановима редакције, постављање садржаја и линкова порнографског, политички екстремног, увредљивог садржаја, оглашавање и постављање линкова чија сврха није давање додатаних информација везаних за текст.
Строго је забрањено и лажно представљање, тј. остављање лажних података у пољима за слање коментара. Коментари који су написани великим словима неће бити одобрени.
Редакција сајта задржава право да не одобри коментаре који не поштују горе наведене услове.