Ове године на дан Светог Саве започела је једна лепа акција коју су заједно организовали Магазин ,,Топличанка“, Арт паб ,,Blackfox“, учитељица основне школе ,,Никодије Стојановић Татко“, Љиљана Соколовић и учитељица основне школе ,,Милић Ракић Мирко“, Јелена Бабић. Реч је о прикупљању лектире за библиотеке основних школа у Прокупљу и Малој Плани.
– Магазин ,,Топличанка“ настоји да допринесе заједници. Како смо књигољупци и верујемо да свако дете треба да има прилику да се у најранијем узрасту заљуби у књижевност, одлучили смо да покренемо акцију прикупљања лектире за библиотеке прокупачким школама – објаснила је Србијанка Станковић, аутор магазина ,,Топличанка“.
Акција ће трајати до краја марта. Сви који школским библиотекама желе да донирају неким од наслова које ђаци треба да прочитају могу свој поклон да однесу у Арт паб ,,Blackfox“.
Подсећамо да ово није прва акција прикупљања књига за децу коју организује ,,Топличанка“ у сарадњи са својим добрим суграђанима. Прошле зиме ова екипа је успела да опреми малу библиотеку за дечије одељење опште болнице ,,Др Алекса Савић“ у Прокупљу.
Више информација о акцији и списак наслова коју су потребни можете наћи на сајту магазина ,,Топличанка“. https://toplicanka.rs/2020/01/27/drugarstvo-znaci-sve-i-toplicanka-to-zna/
Коментари објављени на сајту prokupljenadlanu.rs не одражавају став власника и уредништва, као ни корисника сајта. Ставови објављени у текстовима појединих аутора такође нису нужно ни ставови редакције, тако да не сносимо одговорност за штету насталу другом кориснику или трећој особи због кршења ових Услова и правила коментарисања.
Строго су забрањени: говор мржње, увреде на националној, расној или полној основи и псовке, директне претње другим корисницима, ауторима новинарског текста и/или члановима редакције, постављање садржаја и линкова порнографског, политички екстремног, увредљивог садржаја, оглашавање и постављање линкова чија сврха није давање додатаних информација везаних за текст.
Строго је забрањено и лажно представљање, тј. остављање лажних података у пољима за слање коментара. Коментари који су написани великим словима неће бити одобрени.
Редакција сајта задржава право да не одобри коментаре који не поштују горе наведене услове.