• Evropski centar za edukaciju
  • Alfa taksi
  • Kvart oglas
  • Jablanovica

Објављено: 24.05.2021 u 23:43 | Аутор: Redakcija 0 коментар(a) ГИМНАСТИЧАРИ УСПЕШНО ЗАВРШИЛИ ПРВИ ДЕО СЕЗОНЕ

Минулог викенда су прокупачки гимнастичари били веома успешни. Они су истовремено војевали победе на 2 фронта и то дечаци кадети у Новом Саду и девојчице пионирке у Костолцу. Прво су наступали Урош Грујић и Андрија Бабић у Новом Саду у суботу у вишебоју. Урош је у појединачном пласману освојио 2.место, док је Андрија заузео 4.место иза Гомбаж Балаша из Суботице који му је умакао 1.бод.

Истог дана у Костолцу у Пионирској лиги Србије у првој селекцији у вишебоју Јана Ристић освојила је 3.место на свом дебитантском наступу за свој клуб. У другој селекцији истакла се Лана Петковић која се окитила сребрном медаљом, а пад на греди је скупо коштао па се уместо златне окитила сребрном медаљом.
У екипном пласману у истој категорији Лана је заједно са Петром Матејић и Ромбис Антонином освојила 2. место иза Ниша а испред Зајечара.

У недељу у финалу по справама у Новом Саду кадети ГК "Топличанин" освојили су 5 медаља и то :Андрија Бабић 2 и Урош Грујић 3. Андрија је освојио бронзане медаље на вратилу и прескоку док је Урош освојио 2 сребрне на вратилу и партеру и бронзану на коњу са хватаљкама.
-Поносан сам на Уроша и Андрију који су се лавовски борили у Новом Саду, а поготово на Лану и Јану које су показале да су и девојчице успешне поред дечака. Жао ми је што сам морао да пропустим такмичење девојчица јер смо се дуго припремали за ово такмичење. Искористио бих прилику да овим путем похвалим свог млађег колегу Милована и његов први успех који је остварио у вишебоју са Јаном Ристић-рекао је Предраг Младеновић,тренер ГК "Топличанин".