Prokuplje na dlanu

Спорт

ГИМНАТИЧАРИ АКТИВНО ПРОВЕЛИ ВИКЕНД

Објављено: 04.11.2019 u 13:21 | Аутор: Biljana Roganović 1 коментар(a) ГИМНАТИЧАРИ АКТИВНО ПРОВЕЛИ ВИКЕНД
Са такмичења, фото:ГК "Топличанин"

Претходни викенд био је напоран за гимнастичаре јер је у само два дана одржано 4. такмичења у различитим програмима.

Прво су наступиле пионирке у суботу у А програму у Крушевцу, али се оне нису прославиле. Заузеле су 4.место екипно.

У недељу су се тренери распоредили на две стране и то Пирот и Костолац.У Костолцу је одржано финале Ц програма у мушкој категорији као и Првенство Србије у Б програму за девојке.

Вођа пута на овој дестинацији био је Предраг Младеновић. Дечаци су у другој категорији освојили 1.место екипно у следећем саставу : Александар Бабић,Милош Демировић и Алекса Добросављевић. У појединачном пласману Милош Демировић је и на овом такмичењу показао да је одличан вишебојац освојивши бронзану медаљу.

Истовремено су наступиле и девојчице у Б програму, а гимнастички клуб из Прокупља представила је Кристина Добросављевић у сениорској конкуренцији. Она је заузела друго место појединачно. Првопласирана такмичарка из Сомбора је побегла Кристини за 0,5 бодова. Тако су се ствари одвијале на северу, а на југу где су са децом били Милован Чомић и Јелена Стојановић такође је било успеха и то у трећој категорији. Гимнастичарке из Прокупља су у овој категорији освојиле 1. место екипно и овим избориле пласман на Државно п рвенство.Чланови екипе биле су : Маша Гојковић, Лана Симоновић, Јована Тонић, Ана Дикић и Ива Пауновић. У вишебоју се опет истакла Јована Тонић која је освојила сребрну медаљу односно друго место. Финале Ц програма за девојке ће се одржати такође у Костолцу 16. новембра.

Следећег викенда наступиће пионири у А програму и то 9. новембра у Костолцу.