Спорт

ГОЛЕАДА У КУРШУМЛИЈИ

• Cutura
  • Festina

Објављено: 13.09.2021 u 13:03 | Аутор: Redakcija 0 коментар(a) ГОЛЕАДА У КУРШУМЛИЈИ

Четврто коло Зоне Југ донело је још радости за фудбалере и навијаче Топличанина, освојена су три бода на гостовању у Куршумлији.

Прокупчани су на стадиону Косанице дочекали екипу „Полет“ из Лапљег села и победили са 5:1, на полувреме се отишло резултатом 3:0.

На први гол се чекало само 5 минута, стрелац је капите Каличанин који са двадесетак метара шаље лопту у мрежу голмана Живића.Топличанин је све време имао иницијативу, али игра није донела нове голове све до пред крај првог полувремена.

У 42.минуту после једне освојене лопте младог Луке Драгићевића И правовремено упућене лопте, искусни Велимир Станковић веома лако матира голмана домаћих И доводи плаво-беле у вођство од 2:0.

Већ у 45. Минуте одлични Немања Китић после једне соло акције, доводи Топличанин у вођство од 3:0.

Играо се 47.минут утакмице када је Велимир Станковић, постигао још један гол, 4:0 за Топличанин.

Неколико минута након тога одлични Немања Тонић доводи плаво-беле до вођства 5:0.

У 88.минуту част домаћих на овој утакмици одбранио је Ђекић, који уједно поставља коначан резултат на утакмици 5:1.

У следећем колу Топличанин као домаћин у Нишу на стадиону Синђелића дочекује екипу ФК “Чекмин”

Утакмица се игра у субота 18.9.2021. године у 16 часова.

Пре утакмице делегација ОФК “Топличанин” уручила је ФК “Полет” из Лапљег села поклон неколико фудбалских лопти.