• Evropski centar za edukaciju
  • Alfa taksi
  • Kvart oglas
  • Jablanovica

Објављено: 21.03.2021 u 13:44 | Аутор: Redakcija 0 коментар(a) ХЕТ ТРИК ЈАНКОВИЋА ЗА ПЕТАРДУ ТОПЛИЧАНИНА

Прокупачки плаво-бели пружили су одличну партију пред гостовање у Лебану. Иако је противник из Мрштана на последњем месту у Српској лиги Исток у Прокупље су допутовали без „беле заставе“ и пружили солидан отпор у првом полувремену утакмице.
На први погодак се чекало до 20. минута утакмице, прелепи гол постиже капитен Каличанин и доводи Топличанин у вођство од 1:0.

Након десетак минута после старта над Немањом Китићем у шеснаестерцу гостију, судија Живић из Крушевца свира пенал за Топличанин. Сигурни реализатор је Јанковић који доводи домаће до вођства од 2:0.
На почетку другог полувремена тренер домаћих прави и прву измену, уместо Миљана Китића, на позицију левог бека улази Павле Николић. Иако је Топличанин имао иницијативу и резултатску предност на трећи гол се чекало све до 69. минута. Акција по левој страни и још бољи центаршут Станковића који налази расположеног Јанковића, који у маниру искусних центарфора прима лопту на груди, намешта је и волеј ударцем шаље у мрежу голмана гостију.
Већ у наредном минуту на одлично додавање Павла Николића, играч утакмице Јанковић постиже свој трећи погодак и доводи Топличанин у вођство од 4:0.
Тренер Пећаранин је пружио прилику и млађим играчима до краја утакмице.
У последњем минуту сусрета погодак постиже Савић Момир и поставља коначан резултат 5:0 за Топличанин.
Фудбалере ОФК „Топличанин“ чека гостовање у Лебану, утакмица се игра у среду, 24.3.2021.