Prokuplje na dlanu

Спорт

ЈОШ ЈЕДАН НЕРЕШЕН ДЕРБИ

Објављено: 12.11.2018 u 12:28 | Аутор: Biljana Roganović 0 коментар(a) ЈОШ ЈЕДАН НЕРЕШЕН ДЕРБИ
Стадион крај Топлице, фото:Прокупље на длану

У дерби утакмици 13. кола Зоне запад, а такође и у топличком дербију састали су другопласирани “Топличанин“ и лидер на табели “Косаница“ из Куршумлије. Утакмица је завршена без голова.

Ближи томе да затресу мрежу у првом полувремену били су играчи гостујућег тима и то већ у 5. минуту утакмице одличну шансу није искористио најбољи стрелац Зоне запад Никола Јовановић. Успео је да се после неуспеле офсајд замке домаћих завуче иза леђа одбране и превари голмана Новаковића, али је и поред тога шутирао поред саме стативе на велико одушевљење многобројне прокупачке публике. Није прошло ни 10 минута, а још један гостујући играч је на идентичан начин себи створио прилику да изађе 1 на 1 са голманом али је и он на срећу Прокупчана шутирао поред гола. Најбољу прилику за домаће није искористио Бабовић из слободног ударца са 16 метара, а након његовог покушаја шутирао је из даљине и Милићевић али је његов шут зауставио искусни Шејић. У другом полувремену потпуно другачија слика на терену, иницијативу преузимају Прокупчани , али су њихови јалови покушаји заустављани испред противничког шеснаестерца. После корнера који је извео Антанасковић одлично је скочио Радуловић , али је његова лопта завршила преко пречке. У 90. минуту одлично је шутирао бивчи играч “Топличанина“ а Новаковић још боље реаговао.

Треба напоменути да на овој утакмици тренер Миодраг Савић није могао да рачуна на суспендованог Веселиновића.После овог ремија Прокупчани заостају 2 бода и имају још 2 кола до краја првог дела првенства.

Топличанин је наступио у следећем саставу : 4,4,3

Новаковић,Агатоновић,В.Пауновић,Стојић ,Радуловић,Л.Пауновић,Стаменковић, Милићевић,Митровић(65“станковић), Бабовић(70“Марковић),Антанасковић.

Следећу утакмицу “Топличанин“ игра у недељу 18.новембра против екипе “Драгоцвета“ на гостовању.