Спорт

ПОБЕДА У НИШУ

Објављено: 06.10.2019 u 14:26 | Аутор: 12 коментар(a) ПОБЕДА У НИШУ
Са утакмице, фото: Владан Белотић

Омладински фудбалски клуб "Топличанин " је освојио нова 3 бода на гостовању у Нишу , резултатом 2: 0 у утакмици која је играна у оквиру 8. кола Српске лиге Исток са екипом "Цар Константин" . Ова победа је важна јер је учврстила тренутну позицију прокупачких фудбалера у горњем делу табеле.

Утакмица је одиграна на солидном терену и по времену идеалном за игру. Гости су током целе утакмице били бољи и показивали су већу жељу за успехом. Бољу игру су крунисали поготком у 35. минуту капитена Каличанина. Његов шут је завршио у голу уз малу несмотреност домаћег играча. На полувреме се отишло резултатом 1:0 за госте.

У другом полувремену гости стижу и до другог гола у 65. минуту . Стрелац је центарфор Стојковић после једне соло акције где је у шеснаестерцу домаћих предриблао четири фудбалера и постигао гол. До краја сусрета, тачније у 85. минуту приликом једне гужве пред голом гостију судија Рајковић из Јагодине показао је на белу тачку у користи домаћина. Лопту је узео играч домаћих Тодоровић и шутнуо , али је погодио само пречку. Тако је резултат до краја остао непромењен.

Ово је пети досуђени пенал против екипе "Топличанин" у само осам одиграних кола.

Ово је уједно и трећа победа на страни , тако да је екипа освојила на гостовањима 9 од 13 укупно освојених бодова.

У управи ОФК „Топличанин“ кажу да ни на овој утакмици није изостала подршка навијача, тако да је то дало додатну снагу и ветар у леђа играчима. Они су се борили и на крају дошли до жељеног циља.

У наредном колу „Топличанин“ као домаћин , дочекује екипу "Радан" из Лебана.