Prokuplje na dlanu

Спорт

ПОБЕДА ЗА СТАРТ ПРВЕНСТВА

Објављено: 22.10.2019 u 09:43 | Аутор: Biljana Roganović 0 коментар(a) ПОБЕДА ЗА СТАРТ ПРВЕНСТВА
прво коло донело победу, фото: Прокупље на длану

У првом колу Треће футсал лиге Исток Клуб малог фудбала "Прокупље" је угостио КМФ "Беле Цркве" из Куршумлије и победио резултатом 4-3.Утакмица је одиграна у Спортској хали "Др Зоран Ђинђић" и пратило је око 200 гледалаца. Није изостала ни подршка и организовано навијање групе "Навијачи Топличанина".

Гости из Куршумлије су стигли као благи фаворити, али "новајлија" из Прокупља је својом борбеношћу и залагањем на терену остварио победу и успешно отворио сезону у вишем рангу.

Од самог почетка домаћи играчи су кренули силовито и већ у 4.минуту повели 1-0 голом Мирослава Марковића . Већ у 6. минуту на семафору је стајало 2-0 стрелац је био Немања Митровић. Гости из Куршумлије из прве озбиљније прилике у 8.минуту смањују на 2-1 лепим голом Марка Поповића. У 13.минуту Душан Стојковић постиже гол и уједно поставља коначан резултат првог дела 3-1.

У другом делу гости крећу на све или ништа и успевају да у 22. минуту голом Мирка Мијајловића и у 26.минуту голом Дејана Арсенијевића изједначе на 3-3. До краја утакмице било је неколико прилика на обе стране , али до победе 4-3 ипак стижу домаћи голом Владимира Пауновића у последњем минуту утакмице.

У наредном колу КМФ "Прокупље" гостује екипи КМФ "Лесковац".