• Cutura
  • Festina
  • Bellavita
  • Vip

Објављено: 27.09.2021 u 15:42 | Аутор: Redakcija 0 коментар(a) ТОПЛИЧАНИН ОСВОЈИО ТРИ БОДА

Прокупачко плаво-бели отворили су нешто боље утакмицу против ФК"Плантажа" и већ на самом почетку утакмице имали озбиљну прилику за вођство преко Немање Китиће.
У 23.минуту озбиљну повреду препона доживео је голман Јевтић.Домаћа екипа је била без резервног голмана у протоколу, па Јевтића мења играч Митић Марко.
У 30.минуту утакмице након лошег испуцавања голмана Ђорђевића добро реагује Младеновић и проналази усамљеног Стојановића који доводи домаће у вођство од 1:0.
Само четири минута након тога и грешке у редовима задње линије домаћих, у шеснаестерцу домаћих одлично се снашао голгетер плаво-белих Станковић Велимир који поравнава резултат на 1:1.
Топличанин је имао иницијативу у наставку, капитен Каличанин имао је прилику да преокрене резултат али је Митић је одлично реаговао. Резултатом 1:1 се отишло на полувреме.
У наставку Плантажа нешто боље отвара утакмицу и након прекида у 50.минуту погађају пречку голмана Ђорђевића. То је било све што смо видели од Плантаже у наставку.
Нападали су плаво-бели и стигли до преокрета голом Душана Марковића, у 65.минуту након одличне лопте једног од бољих у редовима Топличанина ,Милоша Антанасковића.
Неколико минута касније тукао је капитен Каличанин, лопту је руком зауставио један од играча Плантаже. Судија Ернест Кајкуш је оправдано показао на белу тачку. Сигуран извођач са беле тачке био је Душан Стојковић у 71.минуту и поставио коначних 1:3.
Последњих двадесетак минута играло се на половини домаћина. Топличанин остаје без играча мање у 82.минуту након ненамерног и нешто оштријег старта Душана Стојковића.
Ово је веома битна победа за прокупчане који наредне недеље на стадиону Синђелића дочекују Јабланицу из Медвеђе.
Управа клуба позива све љубитеље спорта и фудбала да дођу и подрже фудбалере Топличанина.
Утакмица се игра у недељу 03.10.2021.године са почетком од 15:00 часова.
Ово је уједно последња утакмица коју наши фудбалери као домаћини играју ван стадиона крај Топлице.