• Festina
  • Bellavita
  • Vip

Објављено: 24.10.2021 u 10:33 | Аутор: 0 коментар(a) ТОПЛИЧАНИН У СЕРИЈИ ПОБЕДА

Фудбалери Топличанина у оквиру 11. кола Зоне Југ савладали су на домаћем терену екипу ФК “Трновац” резултатом 2:1.

Прокупачки плаво-бели су нешто боље отворили утакмицу и већ у 7. Минуте имали прилику за вођство преко Велимира Станковића, али је голман гостију добро реаговао. После неколико минута добру прилику су имали И гостујући фудбалери, али је Новаковић маестрално реаговао И сачувао своју мрежу.

До вођства први стижу фудбалери Трновца И то голом Фетахи Кадруша у 19. минуту након корнера и нешто лошије комуникације у шеснаестерцу плаво-белих. Вођство гостију није пореметило играче домаћих, имали су иницијативу И играло се углавном на половини противника. Десетак минута касније, тачније у 32. минуту након добро убачене лопте Каличанина, Душан Марковић шаље употребљиву лопту ка Велимиру Станковићу који изједначава резултат. Први део игре завршен је резултатом 1:1.

На почетку другог полувремена Јован Јовановић џокер тренера Кузмановића мења Душана Марковића. У другом делу игре плаво-бели играју знатно боље, велику свежину у игру уноси баш Јовановић који после само 6 минута игре постиже погодак И доводи Топличанин у вођсво од 2:1.

Створили су још неколико добрих прилика фудбалери Топличанина, најбољу је имао нападач Станковић у 70.минуту. Резервиста Немања Китић се није баш најбоље снашао у 85. минуту утакмице и резултат је до краја остао непромењен.

Лука Пауновић је пружио једну од најбољих партија у дресу плаво-белих, целу утакмицу је командовао одбраном домаћих И поред голмана Новаковића био један од најзаслужнијих за освојена три бода Топличанина.

- Одиграли смо једну тврду и тешку утакмицу, гости су показали да су квалитетна екипа и да играју добар фудбал. Наши момци су дали максимум током свих 90. минута утакмице и заслужено смо победили. Захвалио бих се у име клуба прокупачкој публици која је упркос кишовитом и хладном времену дошла у великом броју да нас подржи, изјавио је Владимир Пауновић спортски директор Топличанина.

На почетку утакмице играчи оба тима И публика минутом ћутања одали су пошту Петру Кајгановићу - Пери Кајги, некадашњем фудбалеру Топличанина.

У наредном колу фудбалери Топличанина гостују ФК “Морава” из Владичиног Хана .