• Cutura
  • Festina
  • Bellavita
  • Vip

Објављено: 31.10.2021 u 08:26 | Аутор: Redakcija 2 коментар(a) ТОПЛИЧАНИНОВ БИСЕР РЕШИО ДЕРБИ КОЛА

Фудбалери Топличанина у оквиру дерби утакмице 12. кола зоне “Југ” славили су на гостовању у Владичином Хану победивши ФК “Мораву” резултатом 1:0.

Прокупачки плаво-бели предвођени капитеном Каличанином отворили су врло добро утакмицу и у на самом почетку меча ставили домаћину до знања да су дошли по сва три бода.

Млађани Лука Драгићевић није ни слутио да ће обележити ову утакмицу и решити је већ у 17. минуту. Лепу и употребљиву лопту добио је од свог саиграча и фудбалског идола капитена Каличанина, упутио јак и прецизан ударац, голман домаћих Анђелковић је био немоћан.

У 40. минуту центарфор гостију Велимир Станковић добија одличну лопту од данас расположеног Ивана Каличанина, али његов ударац главом-зауставила је статива. На полувреме се одлази резултатом од 1:0 у корист прокупчана.

На почетку другог дела утакмице нешто бољу игру показали су домаћи фудбалери Мораве, Новаковић сјајном интервенцијом у 55. минуту спречава Живковића да изједначи резултат. У 70. минуту Немања Китић мења центарфора Топличанина Станковића. Резервиста Китић је до краја сусрета имао две сјајне прилике за убедљивију победу плаво-белих, али је резултат остао непромењен. У 80.минуту је био непрецизан и лопта је прошла мало поред стативе, пар минута касније одлично је реаговао голман домаћих Анђелковић који кратко одбија лопту до Каличанина чији одличан шут зауставља пречка.

-Одиграли смо још једну одличну утакмицу, показали да смо упркос свему екипа за респект. Момци су оставили срце на терену и дали свој максимум. Захваљујемо се свима на подршци и уједно позивамо све навијаче И љубитеље спорта да нас наредне суботе подрже против екипе Јединства - изјавио је Владимир Пауновић, спортски директор ОФК “Топличанин” .

За играча утакмице проглашен је млади фудбалер Топличанина, Лука Драгићевић.

У наредном колу 06.11.2021.године фудбалери Топличанина дочекаће ФК “Јединство” из Горње Стопање у дерби утакмици 13. кола.